مشاوره انتخاب بهترین مدرس

چگونه متناسب با خودمان بهترین مدرس را انتخاب نماییم؟ آیا با هر مدرسی به بیشترین میزان پیشرفت تحصیلی میتوان رسید؟ آیا امکان این وجود نداشت که یک رتبه برتر هم حتی، رتبه ای به مراتب بهتر در کنکور بدست آورد؟

پانوشت: آموزش کنکور، بهترین مدرس

در یک دوره آموزشی ، توانایی تدریس و تسلط یک مدرس حرف اول را نمیزند!

 

اولویت شما ، باید انتخاب مدرسی باشد که نحوه ی تدریسش با شیوه ی پیشرفت شما هماهنگتر باشد.

بگذارید با یک مثال بحث را ادامه دهیم…

فرض کنید بین سه مدرس برای یک دوره در شک هستید.یکی جزو رتبه های برتر کنکور و فارغ التحصیل مدارس تیزهوشان میباشد و دیگری دبیر ساده آموزش و پرورش است و مدرس سوم هم جزو برترین مدرسان کشور! انتخاب شما کدام یک باید باشد؟

انتخاب مدرس توانمد به این راحتی ها نیست.مسلما هر یک توانایی های مخصوص به خود را دارند ولی سوال اینجاست که شما با روش تدریسی کدام یک بازدهی بیشتری دارید؟

 

ممکن است آن رتبه ی برتر کنکور قصد داشته باشد شما را با روش یادگیری خودش ، آموزش دهد.به عبارتی از همان روشی استفاده کند که مدرسان خودش برای آموزش او استفاده کرده اند.اما این تمامی مطلب است؟ اگر هوش شما بالاتر باشد ، درس برایتان خسته کننده خواهد بود و اگر پایینتر باشد چیزی متوجه نخواهید شد!

 

ممکن است بخواهید مدرس سوم (که جزو برترین و پر آوازه ترین مدرسان کشور بود) را انتخاب نمایید.سوال اینجاست که این مدرس به شما چگونه مینگرد؟اگر کمی دقت کنید مدرسان برجسته کنکوری را شما با توجه به رتبه ی دانش آموزان سال های گذشته آن ها میشناسید.به عبارتی برسی میکنید که آن مدرس چه رتبه هایی و با چه درصد هایی در کنکور های اخیر داشته است. اما یک سوال!! آیا تنها عامل موفقیت آن دانش آموزان ، این مدرس برجسته بوده است؟ آیا در صورت انتخاب مدرسی دیگر ، احتمال بهتر شدن درصد و رتبه ی آن فرد وجود نداشت؟

 

شاید بگویید این مدرس باعث راحت تر نتیجه گرفتن این دانش آموزان شده است.این جمله کاملا درست است…پس بهتر است بگوییم مدرس نقش کمکی را دارد نه اولین نقش را !!

 

اما چه مدرسی بیشتر میتواند به شما در طی مسیر آموختن کمک کند؟ اشتباه متداول دانش آموزان این است که تنها نتیجه (رتبه های پرورش یافته آن مدرس) را میبینند و از فرایند غافل میشوند.هر مدرس نگاهی مخصوص به خود به دانش آموزانش دارد.یکی فکر میکند دانش آموزانش نخبه اند و شاید خیلی از مطالب پایه ای را در آموزش های آن دوره نیاورد و مدرس دیگر فکر میکند دانش آموزانش سطح علمی ضعیفی دارند و خیلی در جزییات فرو رود به گونه ای که دانش آموز روند آموزش خسته کننده ای داشته باشد.

برای انتخاب بهترین مدرس حتما و حتما و حتما ابتدا نمونه تدریس های آن مدرس را ببینید. آیا با توجه به شناختی که از خود دارید، روند تدریس آن مدرس برایتان مناسب است؟ آیا خسته کننده نیست؟دید آن مدرس به شما چگونه است؟اگر شما را بالاتر از سطحتان ببینید، مسلما سطح آموزشش بالاست و احتمالا در کلاس چیزی متوجه نخواهید شد و اگر به شما به دیده یک دانش آموز سطح پایین بنگرد، روند کلاس برایتان خسته کننده میشود. 

 

در پایان میتوانیم این پیشنهاد را به شما داشته باشیم که در صورت تمایل، میتوانید از نمونه تدریس های مدرسان ما به صورت کاملا رایگان و در دروس مختلف استفاده نمایید…

موسسه علمی آموزشی نردبان کنکور تمامی تلاشش را بر این گذاشته که مدرسانی مسلط و با سطح علمی بالا برای تربیت دانش آموزانی مسلط جهت کسب درصد های بالا استخدام کند و در این مسیر نمونه تدریس های زیادی را برایتان فراهم کرده و خواهد کرد…

برای دیدن نمونه تدریس های ما از اینجا اقدام کنید.